Program korporativnog volontiranja.

Datum objave: 23. veljače, 2009.

Drago nam je da Vam možemo objaviti naš Program korporativnog volontiranja!
Naša udruga organizira team building programe koji uključuju rad za opće dobro s ciljem zaštite prirode i okoliša.
Dopustite da Vam naglasimo nekoliko prednosti koje Vaša organizacija može imati od uključivanja u program.

Korporativni volonterizam može biti niskobudžetni, kratkoročni, neriskantan i vrlo utjecajan način da znanje, vještine i iskustvo Vaše organizacije stavite na raspolaganje neprofitnim organizacijama dok ujedno gradite razumijevanje i vještine zaposlenika, naklonost društvene zajednice te društveni ugled.
Osim ovih kratkoročnih koristi treba istaknuti važnost komunikacije s društvenom okolinom u terminima strateškog upravljanja kompanijom. Pažnja koju Vaša organizacija polaže na odnose sa društvenom okolinom može zaštititi i poboljšati vrijednost dugoročnih strateških prednosti.
Dakle, omogućite Vašim zaposlenicima da kroz programe korporativnog volonterizma aktivno sudjeluju u izgradnji boljeg društva u kojem djeluje Vaša organizacija! Djelatnici se osjećaju bolje radeći za opće dobro!
Pokažite visoku razinu društvene odgovornosti u Vašoj kompaniji i dalje ju izgrađujte!

Naša udruga ima tri različita paketa u kojima Vaš tim sudjeluje u čišćenju plaža na otoku Murteru, otocima murterskog akvatorija te Sitsko-Žutskoj skupini otoka.

Što pojedini paket uključuje pogledajte u Tablici 1:

 

Tablica 1:

 

Paket  A:„Otok Murter“

 

Paket B: „Murterski škoji“ Paket C: Sitsko-žutska skupina otoka
Sva tri paketa uključuju posjet Edukacijskom centru za održivi razvoj otoka i priobalja:

 • mogućnost pregleda informativno-edukativnog DVD-a na temu bioraznolikosti Kornatskoga podmorja i ugrožene vrste koralja Crvene gorgonije;
 • pregled i interpretaciju Male morske zbirke beskralježnjaka;
 • interpretaciju morskog ekosustava uz Morski akvarij;
 • pregled tematskih izložbi u Centru (ukoliko je posjet u ljetnoj sezoni)
 • pregled interaktivnog informativno-edukativnog materijala „Murter-Kornati“ koji obuhvaća prikaz kulturno-povijesne baštine, prikaz i vrednovanje bogate bioraznolikosti morskog ekosustava;
 • leci i brošure
 • pregled biblioteke s naslovima iz bioraznolikosti mora i kulturne baštine murterskog kraja
 • mogućnost kupnje suvenira kojom izravno podržavate rad Udruge
 • ručak u jednom od najboljih lokalnih restorana Boba, Murter
 • ručak u jednom najboljih lokalnih restorana Boba, Murter
 • jednodnevni izlet na Sitsko-žutsku skupinu otoka uz pratnju stručnog interpretatora
 • šetnja od uvale Slanica do plaže Pod Vrške
 • izletnička vožnja brodom oko Murterskih škoja
 • ručak u ribarskom restoranu na otoku Žutu
 • čišćenje prekrasnih plaža na južnoj strani otoka Murtera
 • čišćenje obale na jednom od Murterskih škoja
 • čišćenje obale na  otoku Žutu i okolnim otocima
 

CIJENA/po osobi

 

 • 120kn

 

 • 150kn
 • 220kn

 

Vjerujemo da svi provedete barem tjedan dana godišnje na našoj jedinstvenoj Jadranskoj obali i otocima. Da bisačuvali prirodno bogatstvo u kojem uživamo potrebno je razvijati svijest o odgovornom zbrinjavanju otpada. More je zadnje mjesto gdje ćemo odložiti otpad bilo koje vrste. Nažalost nisu svi pojedinci svjesni važnosti njegova očuvanja pa velika količina otpada pluta morem i završava nošena  valovima na našim najljepšim plažama.

 

Vašim uključivanjem u čišćenje plaža u murterskom akvatoriju i Sitsko-Žutskoj skupini otoka pridonijet ćete svojim radom očuvanju našeg mora i obale za buduće generacije i pokazat ćete široj javnosti da je Vaša organizacija društveno odgovorna i voljna pomoći lokalnoj zajednici.

 

Tijekom akcije čišćenja koju ćemo za Vas organizirati možete očekivati zahtjevnu šetnju kamenitom obalom pri kojoj ćemo sakupljati naplavine koje je more izbacilo na obalu. Nadam se da će Vam biti zabavno te da ćete biti iznenađeni što sve morem pluta a nisu poruke u boci izgubljenih brodolomaca! Mi ćemo vam osigurat pratitelja, vreće u koje ćemo skupljati otpad i druga sredstva koja bi Vam mogla biti potrebna pri radu.

 

Ukoliko to želite, ručak će biti organiziran no ipak preporučujemo da se opskrbite s dovoljno vode i eventualnim međuobrokom jer boravak na svježem morskom zraku i fizički rad zasigurno otvara tek!

 

Udruga Argnauta u suradnji s nacionalnim parkom Kornati, već je imala priliku organizirati sličnan program korporativnog volontiranja u kojoj su sudjelovali djelatnici kompanije Siemensa. Detalje akcije pogledajte na web stranici:http://www.cee.siemens.com/web/croatia/hr/corporate/portal/news/Pages/Volontiranje_Siemensa_u_Murteru.aspx

 

Ukoliko ste zaintersirani molimo Vas da ispunite formular na našoj stranici: FORMULAR

Po primitku prijavnog formulara kontaktirat ćemo Vas u najkraćem roku.

 

Veselimo se suradnji s Vama!

ČESTA PITANJA

Recommended to read.


Argonauta je član.

Hrvatski otočni proizvod
LAGUR Galeb
More 249
Partnerstvo za more
Youth and environment Europe
Zeleni forumArgonauta manages, updates and presents:

Eko patrola »

Extracurricular educational program for sustainable development

Colentum »

Archaeological Park Colentum

Sea is life »

International volunteers blog

Jedro.eu

Adriatic cross-sectoral educational and community center for sustainable development of the island