U Knjižnici Tisno održali smo edukativnu predstavu „More je živo“

U Knjižnici Tisno održali smo edukativnu predstavu „More je živo“

Jučer, 8. srpnja 2026. smo u Knjižnici Tisno održali edukativnu predstavu „More je živo“. Brojni mali posjetitelji s velikim su zanimanjem pratili predstavu, a dobra atmosfera, smijeh i aktivno sudjelovanje djece obilježili su cijelo događanje.

Predstava „More je živo“ na djeci prilagođen i zanimljiv način prenosi važnu poruku o zaštiti prirode i očuvanju morske bioraznolikosti. Kroz priču i interakciju, mali gledatelji učili su o važnosti odgovornog odnosa prema moru i okolišu te o tome kako svojim svakodnevnim postupcima mogu pridonijeti njegovom očuvanju.

Udruga Argonauta ovom predstavom provodi edukaciju djece o važnosti zaštite prirode i očuvanja morske bioraznolikosti. Cilj je potaknuti ekološku osviještenost djece od najranije dobi te ih ohrabriti da postanu odgovorni čuvari prirode. Kroz lik ribice Dobrice djeci se šalje poruka da svatko, bez obzira na dob, može biti zaštitnik mora i okoliša u kojem živimo.

Spoj igre, kazališta i edukacije pokazao se kao izvrstan način usvajanja važnih ekoloških vrijednosti, što je još jednom potvrđeno odličnim odazivom i pozitivnom atmosferom u Knjižnici Tisno.